Makijaż i oprawa oka

KSZTAŁTOWANIE OPRAWY OKA

Pielęgnacja oprawy oka, składająca się z henny brwi i rzęs oraz ich regulacji, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Farbowanie brwi i rzęs oraz modelowanie kształtują rysy twarzy, nadając jej wyrazisty i młodszy wygląd. Henna pozwala zatuszować ubytki brwi, ukryć siwe włoski oraz uwydatnić kolor rzęs, z kolei regulacja brwi nadaje im regularny kształt i sprawia, że choć w niewielkim stopniu stają się cieńsze, podkreślają kształt oczu.
Posiadamy profesjonalną hennę proszkową i żelową w odcieniach brązu, grafitu oraz czerni. W zależności od potrzeb klienta odpowiednio mieszamy kolory, aby uzyskać idealny odcień. Częstotliwość : jeden zabieg na 2-3 tygodnie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wskazania do zabiegu:

 • kształtowanie łuku brwiowego
 • przyciemnienie brwi i rzęs
 • korekta ubytków brwi
 • przykrycie siwizny

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU Z HENNĄ:

 • jęczmień
 • wszelkie dermatozy, alergie
 • otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu (krostki, strupki, świeżo wydepilowane brwi)
 • choroby zakaźne
 • zaczerwienienie i opuchnięcie powiek
 • soczewki kontaktowe
 • uczulenie na hennę (należy przeprowadzić próbę uczuleniową, która polega na nałożeniu preparatu za uchem. Po upływie 24 godzin, jeżeli nie ma żadnego pieczenia, nic się nie dzieje w miejscu nałożenia henny można wykonać zabieg).


MAKIJAŻ


Makijaż to podstawa pięknego wyglądu kobiety, pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu także wyraża osobowość.

MAKIJAŻ DZIENNY
Makijaż dzienny, to delikatne podkreślenie wszystkich walorów naszej urody. Jego zadaniem jest wydobycie naturalnego piękna kobiety i zaakcentowanie korzystnych cech twarzy, pozostając zarazem niezauważonym. Ma przede wszystkim retuszować niedoskonałości, dlatego musi być wykonany z idealnie dobranych kosmetyków, które wyrównają koloryt i powierzchnię skóry. Do oczu, ust i policzków wykorzystuje się kolory matowe, stonowane i ciepłe.

MAKIJAŻ WIECZOROWY
Makijaż wieczorowy różni się od dziennego mocniejszymi kolorami, ponieważ przytłumione światło świec czy światło elektryczne pochłaniają kolory. Przy makijażu wieczorowym nakłada się więcej różu i tuszu do rzęs, również można dokleić kępki rzęs. Złote lub świecące dodatki są dozwolone tylko przy skórze gładkiej i o małych porach. Można je natomiast zawsze rozprowadzić na dekolcie.Wieczór to czas, w który śmiało można pozwolić sobie na nutę ekstrawagancji i szaleństwa. Należy jednak pamiętać, że koncepcja makijażu wieczorowego musi odpowiadać nie tylko światłu tej pory dnia, ale także okazji, dla której został zaprojektowany. Jest to przecież rodzaj kreacji, w którą „ubieramy” swoją twarz. Tak, jak przy każdym rodzaju makijażu w wieczorowej jego wersji powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet. Warto zatem pamiętać o tym, że makijaż wieczorowy to kluczowy element naszej kreacji.

MAKIJAŻ ŚLUBNY
W dniu ślubu każda z Pań pragnie wyglądać niezwykle atrakcyjnie, kobieco i szykownie.
Kwintesencją dobrego wyglądu Panny Młodej w dniu ślubu jest perfekcyjnie wykonany makijaż, który podkreśli walory urody, a zarazem ukryje jej niedoskonałości. Ważne jest to, aby współgrał wraz z fryzurą, wybraną kreacją, biżuterią oraz dodatkami. Makijaż ślubny powinien być świeży, wodoodporny, trwały, dopasowany do typu urody, świetlisty oraz delikatny w rysunku i barwie. Stanowi połączenie cech makijażu fotograficznego, dziennego i wieczorowego. Trzeba pamiętać, że makijaż ślubny powinien wzmacniać rysy i kształty elementów twarzy, a przy tym sprawiać wrażenie delikatnego i zachować lekkość. Zasada ta często sprawdza się podczas robienia zdjęć Pannie Młodej, gdzie w rzeczywistości wydaje się że makijaż jest nieco mocniejszy, natomiast na fotografii jest on zdecydowanie delikatniej zarysowany.

MAKIJAŻ PRÓBNY
Przed tak wyjątkową okazją jak ślub - wskazane jest wykonanie makijażu próbnego. W trakcie którego kosmetyczka współpracując z Panną Młodą dobierze go idealnie do urody, koloru i rodzaju sukni, dodatków i wiązanki ślubnej, a także oczekiwań Klientki. Makijaż próbny daje możliwość ewentualnych poprawek tak, aby w tym ważnym dniu wszystko przebiegło idealnie i bez przykrych niespodzianek.